LED SuppliesLEDdynamics Inc. 3023-D-E-700
3023-D-E-700
5S-3023-D-E-700
3023-D-E-700
LED DRIVER CC BUCK 32V 700MA
Product Description
| Series: | BuckPuck? 3021/3023 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Buck |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 7V |
| Voltage - Input (Max): | 32V |
| Voltage - Output: | 32V (Max) |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 22W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Dimming: | Analog |
| Features: | SCP |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 80??????C |
| Packaging: | 0.95 |
| Termination Style: | Wire Leads |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)