DC DC ConvertersCUI Inc. VYB10W-Q24-S12-T
VYB10W-Q24-S12-T
5S-VYB10W-Q24-S12-T
VYB10W-Q24-S12-T
CONVERTER DC/DC 10W 12V 833MA
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | VYB10W-T |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 833mA |
| Power (Watts): | 10W |