DC DC ConvertersCUI Inc. VHK75W-Q48-S15
VHK75W-Q48-S15
5S-VHK75W-Q48-S15
VHK75W-Q48-S15
CONVERTER DC/DC 75W 15V 5A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VHK75W |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 75W |