DC DC ConvertersCUI Inc. VHK50W-Q48-S3R3
VHK50W-Q48-S3R3
5S-VHK50W-Q48-S3R3
VHK50W-Q48-S3R3
CONVERTER DC-DC 3.3V 10A 33W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VHK50W |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50W |