DC DC ConvertersCUI Inc. VHK50W-Q48-S28
VHK50W-Q48-S28
5S-VHK50W-Q48-S28
VHK50W-Q48-S28
CONVERTER DC-DC 28V 1.78A 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VHK50W |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.78A |
| Power (Watts): | 50W |