DC DC ConvertersCUI Inc. VHK50W-Q24-S5-DIN
VHK50W-Q24-S5-DIN
5S-VHK50W-Q24-S5-DIN
VHK50W-Q24-S5-DIN
DC/DC CONVERTER 5V 50W
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50W |