VHK50W-Q24-S48-DIN
5S-VHK50W-Q24-S48-DIN
VHK50W-Q24-S48-DIN
DC/DC CONVERTER 48V 50W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:VHK50W-DIN
Type:Isolated
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.04A
Power (Watts):50W