DC DC ConvertersCUI Inc. VHK200W-Q24-S48-DIN
VHK200W-Q24-S48-DIN
5S-VHK200W-Q24-S48-DIN
VHK200W-Q24-S48-DIN
DC/DC CONVERTER 48V 200W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VHK200W-DIN |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.2A |
| Power (Watts): | 200W |