DC DC ConvertersCUI Inc. VHK150W-Q24-S24-DIN
VHK150W-Q24-S24-DIN
5S-VHK150W-Q24-S24-DIN
VHK150W-Q24-S24-DIN
DC/DC CONVERTER 24V 150W
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.5A |
| Power (Watts): | 150W |