DC DC ConvertersCUI Inc. VHK100W-Q24-S5-DIN
VHK100W-Q24-S5-DIN
5S-VHK100W-Q24-S5-DIN
VHK100W-Q24-S5-DIN
DC/DC CONVERTER 5V 100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VHK100W-DIN |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100W |