DC DC ConvertersCUI Inc. VHK100W-Q24-S28-DIN
VHK100W-Q24-S28-DIN
5S-VHK100W-Q24-S28-DIN
VHK100W-Q24-S28-DIN
DC/DC CONVERTER 28V 100W
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.57A |
| Power (Watts): | 100W |