DC DC ConvertersCUI Inc. VFK600-D24-S12
VFK600-D24-S12
5S-VFK600-D24-S12
VFK600-D24-S12
DC/DC CONVERT ISO 1.5KV 12V 50A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VFK600 |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 600W |