DC DC ConvertersCUI Inc. VFK400W-Q48-S24-DIN
VFK400W-Q48-S24-DIN
5S-VFK400W-Q48-S24-DIN
VFK400W-Q48-S24-DIN
DC/DC CONVERTER 24V 400W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VFK400W-DIN |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.7A |
| Power (Watts): | 400W |