DC DC ConvertersCUI Inc. VFK400W-Q24-S24
VFK400W-Q24-S24
5S-VFK400W-Q24-S24
VFK400W-Q24-S24
CONV DC-DC 24V OUT CHASSIS MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VFK400W |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.7A |
| Power (Watts): | 400W |