UCR100-240-T72-V-C
5S-UCR100-240-T72-V-C
UCR100-240-T72-V-C
DC/DC CONVERTER 24V 5.5A 132W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UCR100
Type:Isolated
Voltage - Input (Min):16.8V
Voltage - Input (Max):137.5V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.5A
Power (Watts):100W