UCR100-050-T72-C
5S-UCR100-050-T72-C
UCR100-050-T72-C
DC/DC CONVERTER 5.1V 20A 100W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UCR100
Type:Isolated
Voltage - Input (Min):16.8V
Voltage - Input (Max):137.5V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:5.1V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):100W