DC DC ConvertersBel Power Solutions SFD1200-12BG
SFD1200-12BG
5S-SFD1200-12BG
SFD1200-12BG
DC/DC CONVERT 12V 99.2A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SFD1200 |
| Type: | Front End |
| Voltage - Input (Min): | -40V |
| Voltage - Input (Max): | -70V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 99.2A |
| Power (Watts): | 1200W |