DC DC ConvertersRecom Power RPMD60-4812SG
RPMD60-4812SG
5S-RPMD60-4812SG
RPMD60-4812SG
POWER MODULE POWERLINE SERIES
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 60W |