DC DC ConvertersRecom Power RPMD40-4815DGW/N
RPMD40-4815DGW/N
5S-RPMD40-4815DGW/N
RPMD40-4815DGW/N
DC/DC CONVERTER +/-15V 40W
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.333A |
| Power (Watts): | 1.333A |
| Applications: | 40W |