DC DC ConvertersRecom Power RPMD40-243.3SGW/N
RPMD40-243.3SGW/N
5S-RPMD40-243.3SGW/N
RPMD40-243.3SGW/N
DC/DC CONVERTER 3.3V 40W
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9.5V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12.1A |
| Power (Watts): | 40W |