DC DC ConvertersRecom Power RPMD30-2412SEW/N
RPMD30-2412SEW/N
5S-RPMD30-2412SEW/N
RPMD30-2412SEW/N
DC/DC CONVERTER 12V 30W
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 30W |