DC DC ConvertersRecom Power RPMD30-1212DE
RPMD30-1212DE
5S-RPMD30-1212DE
RPMD30-1212DE
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.25A |
| Power (Watts): | 1.25A |
| Applications: | 30W |