DC DC ConvertersRecom Power RPM60-2412SG/N
RPM60-2412SG/N
5S-RPM60-2412SG/N
RPM60-2412SG/N
CONV DC/DC 60W 18-36VIN 12VOUT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 60W |