DC DC ConvertersRecom Power RPM40-2415DG
RPM40-2415DG
5S-RPM40-2415DG
RPM40-2415DG
CONV DC/DC 40W 18-36VIN +/-15V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.333A |
| Power (Watts): | 1.333A |
| Applications: | 40W |