DC DC ConvertersRecom Power RPM30-1215DE
RPM30-1215DE
5S-RPM30-1215DE
RPM30-1215DE
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-15VOUT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 1A |
| Applications: | 30W |