DC DC ConvertersRecom Power RPM15-2412SFW/N
RPM15-2412SFW/N
5S-RPM15-2412SFW/N
RPM15-2412SFW/N
DC/DC CONV POWER MOD 15W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | POWERLINE Power Modules |
| Type: | Enclosed |
| Voltage - Input (Min): | 9.5V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.25A |
| Power (Watts): | 15W |