DC DC ConvertersCUI Inc. PYB30-Q48-T515-U
PYB30-Q48-T515-U
5S-PYB30-Q48-T515-U
PYB30-Q48-T515-U
DC/DC CONV 5V +/-15V 30W UFRM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PYB30-U |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 15V |
| Voltage - Output 3: | -15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 500mA |
| Applications: | 500mA |
| Operating Temperature: | 30W |