DC DC ConvertersCUI Inc. PYB30-Q48-T315-H-U
PYB30-Q48-T315-H-U
5S-PYB30-Q48-T315-H-U
PYB30-Q48-T315-H-U
DC/DC CONV 2X3.3V +/-15V 30W UFR
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 1A |
| Applications: | 30W |