DC DC ConvertersCUI Inc. PYB30-Q48-D5-U
PYB30-Q48-D5-U
5S-PYB30-Q48-D5-U
PYB30-Q48-D5-U
DC/DC CONVERTER +/-5V 30W UFRM
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 3A |
| Applications: | 30W |