DC DC ConvertersCUI Inc. PYB30-Q24-S5-H-U
PYB30-Q24-S5-H-U
5S-PYB30-Q24-S5-H-U
PYB30-Q24-S5-H-U
DC/DC CONVERTER 5V 30W UFRM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PYB30-U |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 30W |