DC DC ConvertersCUI Inc. PYB30-Q24-S15-U
PYB30-Q24-S15-U
5S-PYB30-Q24-S15-U
PYB30-Q24-S15-U
DC/DC CONVERTER 15V 30W UFRM
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 30W |