DC DC ConvertersCUI Inc. PYB20-Q48-S24-H-T
PYB20-Q48-S24-H-T
5S-PYB20-Q48-S24-H-T
PYB20-Q48-S24-H-T
DC/DC CONVERTER 24V 20W CM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PYB20-T |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 834mA |
| Power (Watts): | 20W |