DC DC ConvertersCUI Inc. PYB20-Q48-D12-H-DIN
PYB20-Q48-D12-H-DIN
5S-PYB20-Q48-D12-H-DIN
PYB20-Q48-D12-H-DIN
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W DIN
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 834mA |
| Power (Watts): | 834mA |
| Applications: | 20W |