DC DC ConvertersCUI Inc. PYB20-Q24-S3-U
PYB20-Q24-S3-U
5S-PYB20-Q24-S3-U
PYB20-Q24-S3-U
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W UFRM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PYB20-U |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 20W |