DC DC ConvertersCUI Inc. PYB20-Q24-S15-H-DIN
PYB20-Q24-S15-H-DIN
5S-PYB20-Q24-S15-H-DIN
PYB20-Q24-S15-H-DIN
DC/DC CONVERTER 15V 20W DIN
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.33A |
| Power (Watts): | 20W |