DC DC ConvertersCUI Inc. PYB15-Q24-D5-DIN
PYB15-Q24-D5-DIN
5S-PYB15-Q24-D5-DIN
PYB15-Q24-D5-DIN
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W DIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PYB15-DIN |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | 1.5A |
| Applications: | 15W |