DC DC ConvertersCUI Inc. PYB10-Q24-S3-DIN
PYB10-Q24-S3-DIN
5S-PYB10-Q24-S3-DIN
PYB10-Q24-S3-DIN
DC/DC CONVERTER 3.3V 10W DIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PYB10-DIN |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.4A |
| Power (Watts): | 10W |