PTK25-D24-D12-T
5S-PTK25-D24-D12-T
PTK25-D24-D12-T
CONVERTER DC/DC +/-12V OUT 24W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:PTK25
Type:Isolated
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:2
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):1A
Applications:25W