DC DC ConvertersCUI Inc. PQA50-D48-S12-T
PQA50-D48-S12-T
5S-PQA50-D48-S12-T
PQA50-D48-S12-T
DC/DC CONVERTER 12V 50W
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | PQA50-T |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.17A |
| Power (Watts): | 50W |