DC DC ConvertersBel Power Solutions PFE1100-12-054ND
PFE1100-12-054ND
5S-PFE1100-12-054ND
PFE1100-12-054ND
DC/DC CONVERTER 12V 5V 1100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PFE1100 |
| Type: | Front End |
| Voltage - Input (Min): | 40V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 90A |
| Power (Watts): | 1100W |