DC DC ConvertersVicor Corporation NBM3814V60E12A7C00
NBM3814V60E12A7C00
5S-NBM3814V60E12A7C00
NBM3814V60E12A7C00
DC DC CONVERTER 10.8V 1836W
| Type: | Non-Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 10.8V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 170A |
| Power (Watts): | 1836W |