DC DC ConvertersVicor Corporation NBM3814V46C15A6T00
NBM3814V46C15A6T00
5S-NBM3814V46C15A6T00
NBM3814V46C15A6T00
DC DC CONVERTER 14V 2240W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VI Chip? NBM? |
| Type: | Non-Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 46V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 14V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 160A |
| Power (Watts): | 2240W |