DC DC ConvertersBel Power Solutions LDD120-2412
LDD120-2412
5S-LDD120-2412
LDD120-2412
DC/DC CONVERTER 12V 120W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LDD120 |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 10.5V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 120W |