DC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. EZA250032048
EZA250032048
5S-EZA250032048
EZA250032048
DC/DC CONV BI-DIR 48VDC 2500W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 36V / 300V |
| Voltage - Input (Max): | 60V / 380V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 52A / 7.8A |
| Power (Watts): | 2500W |