DTE6048S24-D
5S-DTE6048S24-D
DTE6048S24-D
DC DC CONVERTER 24V 60W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:DTE60
Type:Isolated
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):60W