DTE6024S48-D
5S-DTE6024S48-D
DTE6024S48-D
DC DC CONVERTER 48V 60W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:DTE60
Type:Isolated
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):60W