DC DC ConvertersXP Power DTE2048S5V1-D
DTE2048S5V1-D
5S-DTE2048S5V1-D
DTE2048S5V1-D
DC DC CONVERTER 5.1V 20W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DTE20 |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 5.1V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 20W |