DC DC ConvertersBel Power Solutions DK1501-7R
DK1501-7R
5S-DK1501-7R
DK1501-7R
DC/DC CONVERT 15V 10A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Melcher K |
| Type: | Isolated |
| Voltage - Input (Min): | 44V |
| Voltage - Input (Max): | 220V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 150W |