DC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. D1U54-D-650-12-HB4C
D1U54-D-650-12-HB4C
5S-D1U54-D-650-12-HB4C
D1U54-D-650-12-HB4C
PWR SUPPLY DC-DC 650W 12V 3.3VSB
Product Description
| Packaging: | Box |
| Series: | D1U54-D-650 |
| Type: | Front End |
| Voltage - Input (Min): | -44V |
| Voltage - Input (Max): | -72V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 54.2A |
| Power (Watts): | 650W |