DC DC ConvertersVicor Corporation BCM3814V60E15A3C02
BCM3814V60E15A3C02
5S-BCM3814V60E15A3C02
BCM3814V60E15A3C02
DC DC CONVERTER 13.5V 1755W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VI Chip? BCM? |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 13.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 130A |
| Power (Watts): | 1755W |